Powspominajmy ten magiczny czas…

Wspaniałą gościnę w Akademii Supraskiej.

Sielską atmosferę podlaskiego miasteczka.

Niezapomniane widoki dziewiczej przyrody.

Piątkowe popołudnie upłynęło nam na podsumowaniu 10 lat działalności Towarzystwa i gorących dyskusjach o planach na przyszłość. A wieczorem było świętowanie. Tak wyglądał jubileuszowy tort:

Smakował tak jak wyglądał, czyli wspaniale. Z lampką szampana na toast odśpiewałyśmy Sto lat dla Nas wszystkich – za to co było i z nadzieją za to co będzie! Potem do późnej nocy było biesiadowanie, wspólne śpiewy i akordeonowy akompaniament.

I na koniec oczywiście tańce.

Atrakcją wieczoru była też foto-budka. Pojedynczo i w dowolnych grupach robiłyśmy sobie zdjęcia – poważne i mniej poważne – te z różnymi akcesoriami: czapki, kapelusze, okulary, itp.

Sobotni dzień to Walne Zebranie, na którym wybrałyśmy nowy Zarząd. Potem oczywiście były wykłady i warsztaty na „gorące” tematy:
– O wędzidełkach na podstawie EBM mówiły nam Monika Żukowska-Rubik i Katarzyna Raczek-Pakuła, które prawdopodobnie mają na koncie najwięcej w Polsce podciętych wędzidełek języka u noworodków i niemowląt.
– O tym jak w poradnictwie laktacyjnym rozpoznawać i wspierać realizację celów naszych pacjentek/klientek, a nie własne doradcy- warsztat poprowadziła psycholożka i IBCLC Malwina Okrzesik.
– O organizacji pracy konsultantki/doradczyni laktacyjnej „na swoim” opowiadała liderka przedsiębiorczości Estera Michalak.
– O wyzwaniach mentalnych i etycznych jakie stawia przed nami rozwój wiedzy o różnorodności ludzkiej seksualności i tożsamości płciowej mogłyśmy podyskutować na warsztacie prowadzonym przez fizjoterapeutkę, położną i seksuolożkę w jednym – Karolinę Łataś-Zagrajek.

A sobotnie popołudnie i wieczór upłynęły nam pod znakiem pełnego zanurzenia w kulturę materialną i niematerialną Podlasia. Zwiedzanie Supraśla z charyzmatyczną przewodniczką Małgorzatą Anną Charyton z Mocy Podlasia, pozwoliło nam szerzej spojrzeć na fascynującą historię tych terenów i ich bogactwo przyrodnicze.

Niezwykłym przeżyciem był wieczorny spektakl „Wierszalin. Reportaż o końcu świata” w teatrze Wierszalin, poprzedzony wstępem wygłoszonym przez twórcę i dyrektora teatru Piotra Tomaszuka i zakończony spotkaniem i lampką szampana z aktorami.

Niedziela to dwa fantastyczne wykłady poszerzające nasze nie tylko zawodowe horyzonty:
– antropolożki Małgorzaty Anny Charyton, o tym czym zajmuje się antropologia medyczna i do czego nam medykom może się przydać wiedza na temat medycyny ludowej,
– seksuolożki i położnej Jolanty Wołowicz, na temat życia seksualnego pary po narodzinach dziecka.

I jeszcze podniosłe wydarzenie, dla prawosławnej społeczności, którego byłyśmy świadkami. Po niemal 40 letniej odbudowie poświęcono cerkiew Zwiastowania w supraskim Monasterze, na terenie którego odbywała się nasza konferencja.

Pełne nowej wiedzy, wrażeń i najważniejsze – wzmocnione spotkaniem z dawno niewidzianymi koleżankami po fachu-pożegnałyśmy się i rozjechałyśmy do domów.

DO ZOBACZENIA WKRÓTCE!