Moi Drodzy!

W dniach 8-10.04.2022 w Płocku, w pięknie położonym hotelu STARZYŃSKI, odbędzie się nasza Wiosenna Konferencja. Na miejscu sauna i jacuzzi w cenie doby hotelowej.

Rejestrację i rozpoczęcie przewidujemy, jak zwykle, w piątek po południu.

Planowane do zrealizowania tematy to m.in.: bliskość i kontakt w aspekcie karmienia piersią; wpływ diety matki na skład jej pokarmu; zaburzenia integracji sensorycznej, karmienie piersią w perspektywie antropologicznej i duchowej, i inne.

W sobotę, po zajęciach merytorycznych, będziemy zwiedzać z przewodnikiem miasto, a na kolację przemieścimy się do Grzybowa, do siedziby Stowarzyszenia ZIARNO. Tam, blisko przyrody i w zgodzie z nią, żyją wspaniali ludzie, którzy założyli EKOLOGICZNY UNIWERSYTET LUDOWY, produkują i dystrybuują zdrową żywność. Gospodarze To Ewa Smuk-Stratenwerth i Peter Stratenwerth. Jeśli zechcecie, zakupicie pieczywo z ich piekarni i sery z serowarni do Waszych domów. Możemy też zamówić u zaprzyjaźnionej twórczyni ludowej Palemki Wielkanocne. Wszak nazajutrz będzie Niedziela Palmowa.

W niedzielę, po zajęciach i obiedzie rozjedziemy się do domów. Albo skorzystamy z licznych atrakcji, które Płock oferuje.

Szczegółowy program konferencji i lista atrakcji będą umieszczone na naszej stronie w późniejszym terminie. Zapytamy przy rejestracji, czy uczestniczka reflektuje na Palemkę.

Bardzo prosimy o przygotowanie ciekawych, pouczających „przypadków” na sesję w niedzielę. Przypadki te zgłaszajcie do Katarzyny Raczek-Pakuły.

Jak przygotować prezentację przypadku:

  1. Prezentacja 10-15 min (10-15 slajdów); warto zrobić sobie próbę tempa w domu.
  2. Slajdy nie mogą być przeładowane; tylko kilka punktów. Mile widziane są zdjęcia i filmy. Wskazane są odniesienia do literatury.
  3. Treść: – Jaki czas po porodzie – Problem wiodący – krótki opis – Najważniejsze dane z wywiadu istotne dla przypadku. – Badania i obserwacje istotne dla przypadku. Krótko np. badanie na palcu – bez odchyleń. – Wstępne różnicowanie (co to może być, co bierzemy pod uwagę). – Rozpoznanie. – Postępowanie. – Skutek.
  4. Po prezentacji będzie krótka dyskusja.

Wszyscy prelegenci mają 30% zniżki w opłacie za zjazd oraz podwojone punkty CERP za swoje wystąpienie.
Prezentacje prosimy przesyłać do 8.03.2022 roku na adres mailowy koleżanki Katarzyny Raczek-Pakuły doktorpakula@gmail.com, tel. 608664508
Prezentacje mogą być bez zdjęć i filmów lub zapisane jako PDF.

Informacje o zakwalifikowaniu, bądź nie, prezentacji do przedstawienia na zjeździe autorki otrzymają drogą mailową do 15.03.2022r. Jest to ważne, bo musicie wiedzieć, czy prezentacja została przyjęta ze względu na zniżkę w opłacie zjazdowej.