Wczoraj ruszyła IV edycja Akcji Mlekoteka, czyli coroczne ogólnopolskie święto z okazji Polskiego Tygodnia Promocji Karmienia Piersią, które w tym roku przypada na 22 maja – 6 czerwca. Organizowana jest przez Fundację Promocji Karmienia Piersią przy współpracy z Fundacją Rodzić po Ludzku.Mlekoteka2017

Celem Akcji jest wsparcie i edukacja kobiet w zakresie karmienia mlekiem kobiecym oraz żywienia niemowląt. Spotkania mają charakter otwarty i bezpłatny, skierowane są do wszystkich, bez względu na osobiste doświadczenia czy wybory.

W tym roku uroczystości organizowane są w prawie 70 miejscach w Polsce (m.in.) oraz w Holandii. Do Akcji przystąpiło 6 szpitali – Szpital Pro-Familia Łódź i Rzeszów, Specjalistyczny Szpital Ginekologiczno-Położniczy w Wałbrzychu, warszawski Szpital Świętej Rodziny na Madalińskiego, Szpital Miejski Świętej Trójcy w Płocku oraz Szpital w Suchej Beskidzkiej.

Patronat nad Akcją objęła już po raz drugi Pani Krystyna Barbara Kozłowska – Rzecznik Praw Pacjenta.

Do prowadzenia spotkań zaproszeni zostali specjaliści z różnych dziedzin min: laktacji, fizjoterapii dziecięcej, żywienia, psychologii, seksuologii, ginekologii i położnictwa. Każdy może wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, spotkaniach edukacyjnych, imprezach i wystawach fotograficznych, wydarzeniach kulturalnych, kręgach opowieści mlecznych, karmieniu w terenie a także bezpłatnych konsultacjach.

Aktualna lista wszystkich wydarzeń w ramach Mlekoteki dostępna jest na stronie http://www.mlekoteka.pl/wydarzenia/.

Finałowa MLEKOTEKA  odbędzie się  w Szpitalu Świętej Rodziny na Madalińskiego:

30 maja od godz. 10:00 do 18:00 będą miały miejsce warsztaty i spotkania ze specjalistami min. z dziedziny laktacji, dietetyki, neonatologii, fizjoterapii, ginekologii i położnictwa. Wśród nich: dr Beata Pawlus, dr Anna Krysiukiewicz-Fenger, dr Małgorzata Uchman-Musielak, Nikoleta Broda, Karolina Góra, Agata Aleksandrowicz – Hafija.pl, Paweł Zawitkowski, dr Agata Orzechowska, Agnieszka Muszyńska CDL, Monika Zielińska.

Warsztaty skierowane są do kobiet w ciąży i rodziców niemowląt, a także do profesjonalistów wspierających kobiety w okresie okołoporodowym. Szczegółowy program jest dostępny pod adresem https://www.facebook.com/events/824454734390912/.

Linki:
http://www.facebook.com/Mlekoteka
http://www.douladlaciebie.pl/
http://www.maminiec.eu/