Konferencja jesienna, Cieplice Zdrój 2021

Konferencja jesienna, Cieplice Zdrój 2021

Jesienna Konferencja Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych odbyła się w dniach od 19 – 21 listopada 2021 r. w Cieplicach Zdroju.

Program
Więcej

VI Zjazd Europejskiego Stowarzyszenia Banków Mleka

W dniach 15 – 16 października 2021 roku, na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym odbył się VI Zjazd Europejskiego Stowarzyszenia Banków Mleka.

Więcej

Konferencja letnia, Supraśl 2021

Konferencja letnia, Supraśl 2021

Letnia Konferencja Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych odbyła się w dniach od 25 – 27 czerwca 2021 r. w Supraślu.

Program
Więcej

XIV Zjazd Centrum Nauki o Laktacji “Karmienie piersią – więcej mocy!”, Warszawa 11-12 czerwca 2021 r.

XIV Zjazd CNoL

Więcej

Konferencja szkoleniowo-naukowa online

„Postępowanie laktacyjne w obecnej sytuacji epidemiologicznej oraz szczepienie przeciwko COVID-19”

Więcej

III Edycja Międzynarodowej Konferencji Laktacyjnej PROLACTA 2020

14 listopada 2020 roku, dobyła się trzecia edycja Międzynarodowej Konferencji Laktacyjnej PROLACTA 2020.

Program

Konferencja on-line Centrum Nauki o Laktacji

Konferencja on-line Centrum Nauki o Laktacji

Dla wszystkich profesjonalistów wspierających i propagujących karmienie piersią Centrum Nauki o Laktacji – konferencja on-line pt. “Karmienie piersią – chroni matki i dzieci” odbyła się 6 czerwca 2020 roku. Polskie Towarzystwo Konsultantów i Doradców Laktacyjnych było współorganizatorem tej Konferencji.

Więcej

Konferencja jesienna, Opole 2019

Więcej

Konferencja laktacyjna, Gdynia 18 maja 2019

W Gdyni 18 maja 2019 roku, odbyła się piąta, jubileuszowa edycja Konferencji Laktacyjnej, na którą zaproszeni zostali w roli prelegentów znani specjaliści medyczni oraz promotorzy polskiej laktacji.
W ciągu jednego dnia wszyscy zainteresowani tematem naturalnego karmienia spotkali się, aby z uwagą i zainteresowaniem posłuchać zaproszonych gości. Tematyka związana z laktacją była przewodnim nurtem, ale nie zabrakło na niej również tematów pobocznych, choć ściśle związanych z kobietą ciężarną czy mamą karmiącą.
Pełną gamę zagadnień stanowiły wątki dotyczące mikrobiomu, porodów domowych, zdrowia fizycznego i psychicznego kobiety ciężarnej, karmiącej jak i tej będącej niedługo po porodzie z uwzględnieniem problemów uroginekologicznych w okresie połogu i tuż po nim.
Wśród paneli tematycznych znalazły się również takie, które poruszyły zagadnienia z dziedziny alergologii czy logopedii w kontekście karmienia piersią. Nie zabrakło również certyfikowanych warsztatów dla personelu medycznego i studentów kierunków medycznych.
Specjalnie na tę okoliczność stworzony został panel tylko dla ojców, na którym nasi prelegenci spojrzeli w nieco inny sposób na tematykę laktacji.
Konferencja skierowana była do tych wszystkich, którym temat naturalnego karmienia niemowląt i małych dzieci jest bliski, w tym rodziców, lekarzy, położnych, doradców laktacyjnych, doul czy promotorek karmienia piersią, mających na co dzień kontakt z matkami karmiącymi i ich dziećmi.

Więcej informacji:
www.facebook.com/konferencjalaktacyjna

Konferencja wiosenna, Wałbrzych 2019

Wiosenna konferencja Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych odbyła się w dniach 1 – 3 marca 2019 r. w Wałbrzychu

Więcej

XII Zjazd CNoL

XII Zjazd CNoL

Więcej

Konferencja jesienna, Lublin 2018

Program
Prezentacja: Leczenie ropni sutka w okresie laktacji
Prezentacja: Zapalenie tkanki podskórnej GBS

Konferencja Laktacyjna: “mleko mamy rządzi!”

Konferencja Laktacyjna: mleko mamy rządzi!

XI Zjazd Centrum Nauki o Laktacji

XI_Zjazd_CNoL

Więcej

Konferencja wiosenna PTKiDL, Szczyrk 2018

Konferencja wiosenna PTKiDL, Szczyrk 2018

W dniach 2-4 marca 2018 roku odbyła się konferencja wiosenna Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych w Szczyrku.

Więcej

Konferencja Laktacyjna, Gdynia 27 maja 2017

konferencjaLaktacyjna_ulotka

Konferencja Laktacyjna Gdynia 2017 odbędzie się 27 maja br. w Parku Naukowo-Technologicznym przy Alei Zwycięstwa 96/98. Będzie to już kolejna edycja spotkania, na którym prelekcje wygłoszą specjaliści z dziedziny laktacji. W ciągu jednego dnia wszyscy chętni, którym bliski jest temat naturalnego kamienia niemowląt i małych dzieci, będą mieli możliwość pogłębienia swojej wiedzy oraz poznania zupełnie nowych zagadnień traktujących o kobiecym mleku, jako tym najważniejszym i najzdrowszym pokarmie. Dodatkową atrakcję stanowią zaplanowane targi wystawiennicze sponsorów Konferencji. W imieniu całego konferencyjnego zespołu zapraszamy rodziców, położne, lekarzy i pielęgniarki do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Patronat Honorowy nad Konferencją objął UNICEF, Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Gdynia oraz Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych.

https://www.facebook.com/konferencjalaktacyjna/

Konferencja PROLAKTYNA 2017

Konferencja PROLAKTYNA 2017

2 kwietnia 2017 r. w Warszawie odbyła się druga edycja Konferencji PROLAKTYNA organizowana przez Fundację Promocji Karmienia Piersią.

Więcej
Podsumowanie
Podsumowanie wykładów
Zdjęcia – część 1
Zdjęcia – część 2
Zdjęcia – część 3
Zdjęcia – część 4

fot. Marek Kordek dla Fundacji Promocji Karmienia Piersią

Spotkanie szkoleniowo-integracyjne PTKiDL, Łódź 2017

Spotkanie szkoleniowo-integracyjne PTKiDL, Łódź 2017

W dniach 17-19 marca 2017 roku odbyło się kolejne spotkanie szkoleniowo-integracyjne naszego Towarzystwa. Tym razem w Łodzi.

Więcej

Spotkanie szkoleniowo-integracyjne PTKiDL, Rzeszów 2016

Spotkanie szkoleniowo-integracyjne PTKiDL, Rzeszów 2016

Zorganizowaliśmy kolejne już spotkanie szkoleniowo-integracyjne Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych, które odbyło się w dniach 14-16 października 2016 roku w Rudnej Małej koło Rzeszowa. W czasie spotkania odbyło się Walne Zebranie członków Towarzystwa.

Więcej

Spotkanie szkoleniowo-integracyjne PTKiDL, Wrocław 2016

Spotkanie szkoleniowo-integracyjne PTKiDL, Wrocław 2016

Spotkanie szkoleniowo-integracyjne Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych, które odbyło się w dniach 22-24 kwietnia 2016 tym razem we Wrocławiu. Zakwaterowanie uczestników: Wrocławski Kompleks Szkoleniowy Dulas, ul. Sztabowa 100, www.sztabowa.pl. W czasie spotkania odbyło się Walne Zebranie członków Towarzystwa.

Program
Galeria zdjęć

Spotkanie szkoleniowo-integracyjne PTKiDL, Toruń 2015

Spotkanie szkoleniowo-integracyjne PTKiDL, Toruń 2015

Spotkanie szkoleniowo-integracyjnym Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych, które odbyło się w dniach 2 – 4 października 2015 w Toruniu. W roli głównej wystąpił BANK MLEKA. Planujemy też tradycyjnie czas na przedstawienie ciekawego zdjęcia, czy przypadku, artykułu czy sprawozdania z interesującej imprezy.

Program
Galeria zdjęć

CNOL 2015

zaproszenie_cnol2015

Więcej

Spotkanie szkoleniowo-integracyjne PTKiDL, Bielsko-Biała 15-17 maja 2015

Spotkanie szkoleniowo-integracyjne Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych, które odbyło się w dniach 15-17 maja 2015 w Bielsku-Białej.

Program

Międzynarodowa konferencja poświęcona sytuacji karmienia piersią

W konferencji wzięli udział przestawiciele kilkunastu krajów z różnych regionów świata. Z Magdą Nehring-Gugulską reprezentowałyśmy nasz kraj. Teamy narodowe w czasie krótkich prelekcji przedstawiały (…)

Więcej
Galeria zdjęć

IX Konferencja

elacta-1

Zwróciła się do nas z prośbą Prezes europejskiego stowarzyszenia konsultantów laktacyjnych ELACTA, Andrea Hemmelmayr, o wkład w przygotowanie konferencji. IX Konferencja odbędzie się w dniach 13 i 14 maja 2016 roku w Atenach, przy bliskiej współpracy z greckim stowarzyszeniem konsultantów laktacyjnych GALAXIAS. Tytuł konferencji: Karmienie piersią: starożytna sztuka we współczesnym świecie.

„Skutecznie o laktacji i karmieniu piersią”

przechwytywanie

Polskie Towarzystwo Konsultantów i Doradców Laktacyjnych oraz Zakład Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej Wydziału Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, partner: Centrum Nauki o Laktacji, zapraszają na II Ogólnopolską Konferencję: „Skutecznie o laktacji i karmieniu piersią” 10 lat i co dalej? która odbyła się w dniach 12-13 grudnia 2014 w Warszawie w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Program

Szkolenia organizowane przez ELACTĘ

news_elacta

Uwaga!
Szkolenia organizowane przez ELACTĘ – Europejskie Stowarzyszenie Konsultantów Laktacyjnych 15 października (począwszy od obiadu) do 19 października (zakończenie ok. 14:00) 2014 spotykamy się w Południowym Tyrolu we Włoszech. Połącz przyjemne z pożytecznym – skorzystaj z kultury i natury – nauka i wymiana doświadczeń w przyjaznej atmosferze – dokonywanie odkryć bez granic – rozmawiając, śmiejąc się, dyskutując i bawiąc się razem – zbieramy punkty CERP.

Więcej

VII Zjazd CNoL, Walne Zebranie Towarzystwa

9 maja 2014
Jesteśmy partnerami:

news_viizjazdcentrumnaukiolaktacji

Więcej

10 maja 2014
Organizujemy:

WALNE ZEBRANIE TOWARZYSTWA

Walne Zebranie Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych.
Warszawa, Dom Pielgrzyma AMICUS, ul. Hozjusza 2, godz. 8.30-10.00

OTWARTE SPOTKANIE INTEGRACYJNO-SZKOLENIOWE

Zaraz po zakończeniu Walnego Zebrania, o 10.00, w tym samym miejscu – zapraszamy na spotkanie integracyjno – szkoleniowe, zrzeszonych i niezrzeszonych.
W programie m.in.:
– ,,Przebieg karmienia piersią populacji dzieci 3letnich na terenie miasta Żory” – autorska prezentacja wyników badań pracy magisterskiej kol. Joanny Fajdek,
– Sprawozdanie z VIII Konferencji Europejskiego Towarzystwa Konsultantów Laktacyjnych ELACTA – ,,Growing together” – w Kopenhadze przedstawi kol. Ewa Masełkowska-Stępnik.

Sprawozdanie z konferencji ELACTY

8thelactaconference

Sprawozdanie z konferencji ELACTY „Growing together” Kopenhaga 24-26.04.2014

Więcej

Spotkanie Prezydentów stowarzyszeń krajowych z Zarządem Elacta

elacta-1

Sprawozdanie ze spotkania Prezydentów stowarzyszeń krajowych z Zarządem Elacty Kopenhaga 24.04.2014.

Więcej

Dobrze urodzeni

dobrzeurodzeni

W dniach 24 i 25 kwietnia byliśmy gośćmi konferencji zorganizowanej przez Stowarzyszenie DOBRZE URODZENI – „Trudne dobrego początki – potencjał kobiety, potencjał położnej”. Spotkanie odbywało się w Dworku pod jemiołą, w Ćwiklicach, nieopodal Pszczyny.

Więcej

8th Conference of the European Lactation Consultants Alliance, ELACTA

8thelactaconference

GROWING TOGETHER
April 25th and 26th 2014 / Copenhagen

Spotkanie szkoleniowo-integracyjne w Gdańsku

W dniach 20-22 września odbyło się spotkanie szkoleniowo – integracyjne w Gdańsku.

Więcej
Galeria zdjęć

VI zjazd CNoL

VI Zjazd Centrum Nauki O Laktacji odbył się 7-8 czerwca 2013 w hotelu BOSS w Warszawie. Zgromadził 240 osób. Rozpoczął się konferencją szkoleniowo-naukową pt. „Karmienie piersią – szacunkiem dla natury”, którą otworzyła, w imieniu Ministra Aleksandra Soplińskiego, pani Dagamara Korbasińska, dyrektor Departamentu Matki i Dziecka Ministerstwa Zdrowia.

Więcej